Дозвіл на спецводокористування

Спеціальне водокористування – забір води не більше допустимих лімітів з різних водних джерел (річки, озера, артезіанські свердловини тощо. буд.) з допомогою спецспоруд чи технічних засобів, і навіть скидання стічних вод водні об'єкти. Щоб мати право здійснювати цю діяльність, вам потрібний дозвіл на спецводокористування. Отримання роздільної здатності є обов'язковим для тих суб'єктів, які використовують воду в об'ємі від п'яти кубічних метрів на добу. Розглянемо, як отримати цю документацію.

Необхідні документи

Дозвільна документація на спеціальне водокористування буває короткостроковою (до 3 років) та довгостроковою (від 3 до 25 років). Отримати дозвіл можуть фізичні та юридичні особи, які здійснюють водокористування та водовідведення для задоволення як власних потреб, так і потреб у питній воді населення, сільськогосподарських та інших цілей. Насамперед потрібно зібрати наступний пакет документації, як:
  • заяву на отримання права на спецводокористування;
  • схема та докладна інформація про місця забору води та скидання стічних вод;
  • затверджені індивідуальні технологічні норми застосування питної води (для організацій ЖКГ, суб'єктів господарювання, що надають послуги з водопостачання та водовідведення);
  • норми максимально допустимого скидання у водні джерела стічних вод (з розрахунку – окремо на кожне скидання);
  • обґрунтоване підтвердження потреби у воді з щомісячним розрахунком норми водовідведення та водокористування.
Якщо суб'єкт, якому необхідний дозвіл на водокористування, орендує водне джерело, на останній знадобиться правовстановлюючий документ.

Отримання дозволу на водокористування – порядок дій

Цей документ видає Державне агентство водних ресурсів України (для м. Києва, Київської та Черкаської областей, зон відчуження та безумовного відселення) або його територіальні підрозділи. Процедура отримання дозволу водокористування здійснюється поетапно.
  1. Юридична чи фізична особа-підприємець пише заяву за встановленою формою.
  2. Крім заяви слід підготувати перелік документації, який необхідно подати до ЦНАП (центр надання адміністративних послуг) або в електронній формі через портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України.
Потім Держводагентство або ЦНАП надсилає пакет документів (електронні копії) до відповідних інстанцій (Держгеонедра (у разі використання підземних вод) або МОЗ (у разі використання вод водних об'єктів, віднесених до категорії лікувальних)), які у свою чергу протягом 15 календарних днів повинні подати висновок щодо видачі дозволу. В результаті підприємство або організація, що здійснюють водокористування та водовідведення, протягом 30 днів повинні отримати дозвіл або відмову. Останнє може статися, якщо в документах були допущені помилки, або компетентні органи вважали за неможливе видати дозвіл на водокористування за зазначених заявником умов). Щоб отримати дозвільну документацію швидко, без зайвих турбот та нервів – звертайтесь до АТ «Аспер». У нас працюють досвідчені професіонали, які підготують потрібні документи і супроводжуватимуть процедуру аж до успішного результату.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання