Екологія 2 рівень

Юридична компанія Asper вже понад 10 років надає допомогу бізнес-структурам при взаємодії з державними регуляторами в різних питань, включно з оцінкою впливу на довкілля. Допоможемо виявити ризики, підготуємо стратегію їх усунення, щоби звести до мінімуму наслідки перевірок державними структурами. Ви можете спокійно працювати та суттєво зменшити витрати. Ми забезпечимо якісний правовий консалтинг: юридичний супровід перевірок, отримання необхідних дозвільних документів, післяпроєктний моніторинг.

Екологія 2 рівень

Законодавство України з екології

Захист довкілля в Україні регулюється Законом «Про оцінку впливу на навколишнє середовище» та низкою підзаконних актів.

Процедура отримання ОВД, а без цього компанія не зможе вести свою діяльність, займає багато часу. До того ж — це багатоетапний процес. Тож потрібно добре орієнтуватися в законодавстві, щоби нічого не упустити.

Насамперед варто визначити необхідність її проведення та подати повідомлення про заплановану діяльність, а далі:

  • провести громадське обговорення;
  • підготувати звіт по ОВД;
  • займатися розробкою висновку про ОВД.

Нарешті отримати остаточне рішення. Але на цьому не можна ставити крапку. Завершується проведення оцінки впливу на навколишнє середовище після проєктного моніторингу.

Усі дані вносяться до Єдиного реєстру оцінки впливу на довкілля та знаходяться у відкритому доступі.

Цьому передує скрупульозна робота зі збору інформації від незалежних експертів, взаємодії з держструктурами, громадськими організаціями, ЗМІ. Без глибокого знання законодавчої бази впоратися складно. Щоби вийти переможцем, потрібно заручитися підтримкою досвідчених юристів, які будуть діяти суто у ваших інтересах.

Як провести ОВД

Неодмінно потрібно провести оцінку впливу на довкілля й екологічну експертизу, якщо бізнес ведеться в таких сферах господарської діяльності: сільське господарство, розвідка корисних копалин, поховання небезпечних речовин, буріння для водопостачання, перероблювання мінеральних речовин і лісоматеріалів, харчова і шкіряна промисловість, різні проєкти, пов’язані з інфраструктурним будівництвом підлягають нормам оцінки впливу на навколишнє середовище дбн.

У деяких випадках для отримання ОВД необхідно звертатися безпосередньо до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, в інших — висновок видають місцеві органи влади.

Щоби звернутися до регуляторних служби для отримання дозволу, юристи компанії Asper проведуть об’єктивний екологічний аудит із залученням незалежних експертів, щоби виявити ризики й запропонувати оптимальні шляхи їх усунення.

Потім приступимо до розроблення матеріалів, які представлять, який вплив на екологію від діяльності підприємства.

Почнемо підготовку до проходження екологічної експертизи, ґрунтуючись на приписи нормативних актів, порядок оформлення й подачі документів у держструктури. Підготуємо повідомлення, у якому:

  • вказано повне найменування підприємства;
  • характер діяльності;
  • географія передбачуваних заходів та можливі альтернативи;
  • джерела та різновиди можливого впливу на місцеву екологію.

Це тільки короткий список пунктів, які мають бути показані в документі. На всіх етапах фірма Аспер забезпечує супровід проходження оцінки впливу на довкілля овд. Підготуємо звіт — основний документ. Він показує актуальний стан навколишнього середовища та можливі варіанти зміни; містить найменування всіх заходів, які будуть проведені з метою зменшення негативного впливу.

Потім треба буде провести громадські слухання та отримати висновок.

Що потрібно знати про отримання спецводокористування

Видають дозвіл на спеціальне водокористування місцеві відділення Державного агентства водних ресурсів. Для отримання дозволу на спецводокористування необхідно надати обов’язковий пакет документів, підготовкою яких займуться співробітник Asper. Ми обґрунтуємо потреби вашої діяльності, підготуємо копії необхідних правових документів. Забезпечимо супровід під час відвідування регулятора.

Як отримати дозвіл на викиди в атмосферу

Оцінка впливу на довкілля в Україні передбачає запобігання забруднення повітря.

Регламентується діяльність підприємства Законом України «Про охорону атмосферного повітря».

Процес отримання дозволу на викиди в атмосферу складний і залежить від рішення різних інстанцій. Але, заручившись допомогою компанії Аспер, ви впораєтеся.

Ми гарантуємо якісну організацію підготовчого етапу й позитивний результат.

Підготуємо:

  • документи з обґрунтуванням обсягів викидів забруднювальних речовин;
  • проведемо необхідну законодавством інвентаризацію стаціонарних джерел викидів в АП і зареєструємо її;
  • зробимо оцінку, як викиди вплинуть на стан АП.

Забезпечимо супровід проходження перевірок екоінспекції.

Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання