Дозвіл на викиди в атмосферу

Відповідно до Закону України «Про охорону атмосферного повітря» отримання дозволу на викиди в атмосферу необхідне для кожного підприємства, яке використовує у своїй роботі механізми та/або обладнання, пов'язане з викидами шкідливих речовин у навколишнє середовище. Це може бути як металургійне підприємство, виготовлення медичних препаратів, так і щоденне приготування їжі або робота ДВЗ. Відсутність цього документа та встановлення факту викиду забруднюючих атмосферу речовин спричиняє штрафні санкції та відшкодування завданих державі збитків, у крайніх випадках веде до зупинки роботи підприємства.

Хто має оформляти дозвіл на викиди в атмосферу

Цей дозвіл обов'язково повинні оформлювати всі юридичні та фізичні особи, які експлуатують джерела (стаціонарні) забруднення атмосферного повітря або водних об'єктів, періодично або на постійній основі. До таких джерел можуть належати різні нерухомі об'єкти, наприклад:
 • підприємства та виробничі цехи;
 • обладнання, установки чи механізми.
Всі підприємства, що здійснюють викиди в атмосферу, діляться на групи.
 1. До першої групи входять об'єкти, що експлуатують безпечні з екологічного погляду технології, а також ті, що підлягають державному обліку. Сюди можна віднести нафтопереробну, сталеливарну, гірничу промисловості тощо.
 2. До другої групи включено стаціонарні об'єкти, які перебувають на державному обліку. Вони не мають виробництва, не застосовують безпечні з екологічного погляду технології. Наприклад, такі як масложирова промисловість.
 3. До третьої групи входять підприємства, не включені до перших двох. Це малі об'єкти, що впливають на атмосферу – котельні і так далі.
Об'єкти з першої групи отримують дозвіл у Міністерстві екології та природних ресурсів України. Друга та третя групи - в органах місцевого управління, де розміщені об'єкти, що здійснюють викид в атмосферне повітря, воду.

На який термін видається дозвіл на викиди у повітря

Документ, який забезпечує дозвіл на викид шкідливих речовин в атмосферу, видається на визначений для кожної групи період:
 • I група – на 7 років;
 • ІІ група – на 10 років;
 • ІІІ група – на необмежений термін.
У випадку з третьою групою термін дозволу не обмежений лише в тому випадку, якщо не будуть внесені зміни в обладнання, тип палива, технологічні процеси та інше.

Перелік документації для оформлення дозволу на викиди

Щоб отримати дозвіл на викиди в атмосферу, необхідно підготувати пакет документів, до якого входять:
 • установча документація підприємства;
 • проектна документація (розділ «Про вплив на навколишнє середовище);
 • інформація про об'єкт викиду (місце, найменування, кількість шкідливої ​​речовини, його маса та категорія);
 • документ про обсяг споживання сировини;
 • кількість та повний перелік джерел викидів;
 • технічні документи на джерело та об'єкт викидів;
 • розрахунок обсягу викиду.
Усі перелічені документи – копії, засвідчені печаткою підприємства та підписані керівником. Збір та підготовка документації – досить складний процес, який потребує певних знань. Найефективніше довірити його професіоналам. Фахівці нашої компанії мають достатній рівень кваліфікації, досвід і навички, щоб здійснити цю послугу швидко і грамотно.

Поетапна процедура оформлення дозволу на викиди в атмосферне повітря

Процес отримання дозволу складається з кількох етапів.
 1. Насамперед потрібно провести вичерпну, ретельну інвентаризацію об'єктів та джерел, що здійснюють викиди в атмосферне повітря. Також необхідно визначити обсяг цих викидів, провести інструментальні виміри.
 2. Потім потрібно виконати збір даних, скласти та обґрунтувати обсяги речовин, що викидаються в атмосферу.
 3. Наступний етап – інформування громадськості через засоби інформації про намір суб'єкта оформити дозвіл на викиди.
Заключний етап – суб'єкт звертається до уповноваженого органу (залежно від групи) із заявою на оформлення дозволу на викиди в атмосферу.

Дозвіл на викиди в атмосферу – послуги професіоналів

Наша компанія надає повний комплекс послуг, пов'язаний із отриманням дозволу на викиди в атмосферу. Ми розробимо та підготуємо пакет документів та супроводжуватимемо процедуру на всіх її етапах, аж до успішного отримання дозвільного документа. З нами клієнти отримують послуги кваліфікованих професіоналів за вигідною вартістю.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання