Реорганізація підприємств та організацій

У ході розвитку бізнесу може знадобитися така процедура, як реорганізація підприємств та організацій. Це досить складний процес, що передбачає часткову або повну зміну власників, зміну організаційно-правової форми діяльності, усунення окремих підрозділів або закриття бізнесу. Реорганізація може виявитися набагато складнішою за створення нової компанії. Усі процеси та етапи процедури мають здійснюватися у суворій відповідності до законодавства України.

Форми реорганізації

Існують різні формати реорганізації підприємств та компаній.
  1. Злиття – немайнові права, рухоме та нерухоме майно переходить від кількох юридичних осіб до одного. У цьому діяльність вихідних юр. осіб припиняється.
  2. Приєднання – одне юр. особа припиняє свою діяльність та входить до складу іншого. Поряд із цим до останнього переходить майно приєднаної особи, і воно продовжує існування у розширеному форматі.
  3. Поділ – майно одного юр. особи переходить до новостворених осіб. Таким чином може бути засновано дві та більше юридичних осіб.
  4. Виділення – юридична особа не припиняє діяльність, і з неї виділяється новий суб'єкт.
Також потрібно згадати перетворення – коли юр. особа переходить з одного виду до іншого.

Порядок проведення реорганізації

Порядок проведення реорганізації відрізняється залежно від особливостей та діяльності. Проте існують спільні етапи:
  • винесення рішення про реорганізацію та створення комісії з цією метою;
  • збір даних про успадкування прав та майна (залежно від форми реорганізації складаються або акт, або розподільний баланс);
  • призначення та здійснення перевірок документації (позапланових);
  • процедура реєстрації реорганізації компанії.
Останній пункт здійснюється держ. реєстратором (або нотаріусом) за місцем розташування організації. У цілому нині реорганізація підприємств та підприємств – складний процес, потребує втручання фахівців. Фахівці АТ «Аспер» мають великий досвід у проведенні подібних процедур. Клієнтам буде надано вичерпну консультацію з питань різних форм реорганізації, підготовку переліку необхідної документації та супроводження процесу в контролюючих органах аж до його успішного завершення. Ми пропонуємо повний пакет послуг за максимально вигідною вартістю.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання