Послуги медіатора – вирішення суперечок без суду

Зараз все більшої популярності серед юристів і затребуваності серед клієнтів набувають альтернативні способи вирішення конфліктів. Однією з найефективніших і найсучасніших послуг можна назвати медіацію. Послуги медіатора стають дедалі популярнішими серед клієнтів. За допомогою процесу медіації можна вирішити цивільні, господарські та сімейні суперечки, конфлікти щодо спадщини та багато іншого. Розглянемо докладніше, що є процес медіації. Як формується вартість цієї послуги.

Що таке медіація – послуги медіатора

Сферу економіки та ведення бізнесу неможливо уявити без створення суперечок. Саме тому у бізнесі конфлікти повсюдно виникають із замовниками, підрядниками, постачальниками та партнерами. Найчастіше для вирішення спорів обирають переговори чи судове провадження. Однак ці методи не завжди ефективні, крім того, вони здатні ще більше зіпсувати відносини між сторонами. Наразі вирішення спорів без суду – оптимальний варіант урегулювати конфлікт. Медіація – вважається найпрогресивнішим способом. Це методика вирішення спорів на добровільній основі за допомогою переговорів із залученням третьої незацікавленої сторони – медіатора. Послуги надає спеціаліст-медіатор, який володіє особливими навичками для вирішення спору та має юридичні знання. Мета цього процесу – прийняття сторонами взаємовигідного з економічного погляду рішення. Вартість такої послуги набагато дешевша і вигідніша, ніж судовий розгляд, який може тривати роками. На практиці послуга вирішення спорів шляхом медіації застосовується до багатьох різновидів конфліктів. До останніх входять такі типи суперечок:
 • спадкові;
 • сімейні;
 • цивільні;
 • корпоративні;
 • земельні;
 • господарські.
Головне – вибрати грамотного спеціаліста, який пройшов належну підготовку та надає професійні послуги у вирішенні суперечок.

Актуальність послуги медіації

Декілька десятків років тому процес медіації почали активно практикувати в США, зараз ця послуга затребувана не тільки в Америці, а й у країнах Євросоюзу, Китаї, Південній Кореї та Канаді. В Україні послуги вирішення спірних ситуацій шляхом медіації – досить нова та відмінна альтернатива вирішенню конфліктів поза судовим порядком через низьку довіру українців до судової системи.

Чим медіація відрізняється від суду

Насамперед дана послуга надається за добровільним вибором клієнтів, тобто сторони конфлікту націлені на максимально мирне вирішення спору. Процес медіації починається і завершується за взаємним рішенням учасників. Якщо одна зі сторін вважає, що процес не дає результату, вона може припинити його. Розвиток переговорів контролюють саме учасники спірної ситуації. У суді справа з точністю навпаки. Крім того, на послуги медіатора ціна є більш ніж прийнятною для клієнтів. Вартість процедури буде в рази нижчою за судове засідання. Немає потреби платити держмито та інші виплати. Як формується ціна, розглянемо нижче. Ще один плюс на користь медіації, крім нижчої вартості, процедура займає набагато менше часу. Судові засідання можуть тривати роками, а процес медіації можна завершити протягом дня, тижня (за бажанням сторін).

Відмінність послуги з вирішення спорів за допомогою медіації від переговорів

Багато хто вважає, що послуга вирішення спірної ситуації шляхом медіації та переговори – це те саме, але це не зовсім так. У переговорах сторони взаємодіють безпосередньо. Процедура медіації передбачає неупереджений супровід усіх учасників. Ці послуги з вирішення конфліктів у бізнесі вважаються максимально ефективними через те, що медіатор не підтримує жодну зі сторін. Таким чином послуги медіатора допомагають учасникам конфлікту:
 • збільшити рівень довіри, мотивувати бажання співпрацювати, ділитися даними;
 • встановити інтереси та проаналізувати доступні шляхи вирішення конфлікту;
 • упоратися з безвихідною ситуацією протиріччя позицій.
Дані послуги з вирішення суперечок у бізнесі дозволяють подолати силовий дисбаланс, коли сторона, яка втомилася від невдалих переговорів, просто погоджується на невигідні для себе умови.

Порядок проведення медіації

Процедура медіації складається із кількох етапів.
 1. Сторони бажають вирішити конфлікт та обирають для цього послуги професійного медіатора.
 2. Учасники спору приходять до юридичної компанії на консультацію та підготовку.
 3. Укладається угода про застосування медіації.
 4. Ведуться переговори (медіативні сесії).
 5. Розробляється прийнятний всім сторін шлях вирішення конфлікту.
 6. Здійснюється підписання медіативної угоди.
Заключний етап – виконання зобов'язань, прописаних у угоді.

Вартість послуги вирішення спору шляхом медіації

Врегулювання спорів медіацією – одне із найбільш доступних за вартістю методів вирішення конфліктів. Ціна залежить від складності спірної ситуації, витраченого фахівцем часу. Загалом вартість обговорюється з клієнтом в індивідуальному порядку.

Послуги медіації від АТ «Аспер»

Наша компанія надає послуги бізнес-медіації на професійній основі за демократичною вартістю. Звертаючись за допомогою до нас, клієнти отримують можливість врегулювати суперечку з максимальним ефектом, заощадивши час та гроші. Дізнатися точну вартість послуги та записатися на прийом можна, заповнивши просту форму зворотного зв'язку.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання