Як переконатися у безпеці угоди із землею?

Безпечні угоди на купівлю земельних ділянок

Сьогодні з'явилася велика кількість шахраїв та несумлінних працівників, які бажають заробити на непідкованому юридичному клієнті. Безпечна угода для придбання земельної ділянки буде укладена лише у разі дотримання всіх правил з двох сторін. Щоб не потрапити в пастку, варто вивчити нюанси, документи на ділянку, провести бесіду з продавцем. Бажаною є консультація у юриста.

Які документи мають бути у власника земельної ділянки

Перш ніж укласти договір купівлі-продажу, необхідно вивчити документи власника на ділянку. Насамперед потрібно ознайомитися з правовстановлюючим документом, а саме актом права власності на цю ділянку або в деяких випадках свідоцтвом про право на спадщину. Також потрібно звернути увагу на витяг з Єдиного державного кадастрового реєстру, щоб переконатися, що ця нерухомість належить продавцю. Якщо він не може надати такий папір, його можна замовити самостійно. У цьому папері буде інформація про: власника, місцезнаходження, статус, площу нерухомості, кадастрову вартість. На запитання покупців, як перевірити достовірність документів земельної ділянки, відповідь проста – слід скористатися послугами юриста. Крім цього, у продавця обов'язково мають бути такі папери:
  • паспорт землі та будівель на ній;
  • техпаспорт будівлі землі з технічним планом;
  • техпаспорт домоволодіння, де вказані параметри ділянки та споруд на ньому;
  • договір, що підтверджує проведення комунікацій до будівлі;
  • довідки, що підтверджують відсутність заборгованості за користування комунікаціями.
Це те, на що потрібно звернути увагу на купівлю земельної ділянки з юридичної точки зору. Однак цього буде недостатньо для того, щоб бути впевненим у сумлінності продавця.

Як уникнути недобросовісних продавців і не потрапити на шахраїв?

При пошуку відповіді питанням, як переконатися у безпеці угоди при купівлі земельної ділянки, необхідно звернути увагу до ряд основних параметрів.
  1. Насамперед юридичний аспект – документи, що підтверджують право власності.
  2. Обов'язково слід перевірити межі ділянки, що купується. Вони повинні відповідати параметрам, що позначені в кадастровому реєстрі. Але якщо продавець заволодів землями навколо, без наявності документів, пересунув паркани, встановив якісь будівлі на вільній землі навколо. Це є порушенням, за яке передбачено статтю у законі.
  3. Пересвідчиться потрібно і в тому, що всі елементи, що захищають, знаходяться на межах ділянки.
Безпечна угода буде укладена лише в тому випадку, якщо досконало вивчити документи та врахувати вищезазначені критерії. Щоб договір купівлі-продажу не став для покупця фатальним, краще викликати оцінювача приміщення, і користуватися послугами юристів. Вони зможуть перевірити документи на справжність та допомогти укласти угоду без помилок. На жаль, велика кількість власників землі намагається продати її дорожче, а в результаті новому власнику доведеться вкладати великі суми на ремонт, знесення стін та інші ремонтно-будівельні роботи. Безпечна угода при купівлі земельної ділянки буде укладена після перевірки її оцінювачами. Якщо продавець має всі необхідні документи, і він не намагався обдурити покупця з розмірами ділянки, то варто перевірити реальну вартість нерухомості. Оцінювачі зможуть перевірити стан будинку, вивчаючи фундамент, стан стін, даху тощо.

Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання