Супровід угод M&A

Угода M&A (англ. mergers & acquisitions) розшифровується як злиття та поглинання. Це перехід права власності, зміна контролю за компанією, підприємством. За допомогою цієї процедури можна збільшити бізнес, посилити його позиції на ринку, підвищити конкурентоспроможність. Досвідчені юристи АТ «Аспер» здійснюють супровід угоди M&A як на стороні продавця, так і на стороні покупця на всіх етапах процедури.

Види угод M&A

Угоди поглинання та злиття поділяють на чотири основні типи.
 1. Горизонтальні.
Об'єднуються підприємства, які ведуть однаковий рід діяльності, що випускають ідентичний товар. Даний тип угод укладають для розширення ринку збуту, боротьби з конкурентами та збільшення випуску товарів чи послуг.
 1. Вертикальні.
Тут відбувається об'єднання підприємств, здійснюють різну, але доповнює друг друга діяльність. Організацій, що випускають різні стадії продукту. Наприклад, виробник будь-якої продукції вирішує придбати підприємство, виробляє сировину чи упаковку при цьому товару. Таким чином, можна знизити собівартість продукту і не залежати від сторонніх постачальників.
 1. Паралельні.
Такі угоди злиття та поглинання об'єднують підприємства з подібними типами діяльності. Наприклад, одна фірма виробляє мобільні телефони чи комп'ютери, іншу програмне забезпечення їм. Така угода M&A здатна покращити якість продукції.
 1. Конгломератні.
Це об'єднання компаній, двох абсолютно різних бізнес-напрямків, які не пов'язані ресурсами чи ринком. Таким чином можна досягти розосередження капіталу з метою знизити економічні ризики. Також розрізняють дружні та ворожі угоди злиття та поглинання. У першому випадку процедура відбувається за бажанням обох компаній на базі взаємної згоди. Ворожі угоди засновані на закупівлі головного пакета акцій компанії, без згоди власника фірми, що поглинається. Крім того, угоди злиття та поглинання класифікують за географічною ознакою (локальні, міжнародні тощо).

Вірний вибір стратегії

Основним етапом злиття та поглинання можна назвати стратегічно вірний юридичний консалтинг з M&A. Угода однаково важлива і для продавця, і для покупця. Сторона, що продає, отримує вільні фінанси для вирішення завдань. Для покупця відкриваються нові можливості:
 • розширення компанії, вихід на нові ринки збуту;
 • можливість фінансово «оздоровити» бізнес;
 • підвищення вартості компанії, її інвестиційної привабливості;
 • реалізація довгострокової стратегії розвитку тощо.
У таких угодах велику роль грає грамотний вибір кваліфікованого юриста, який здійснюватиме супровід усім етапах цієї процедури.

Порядок проведення операції злиття та поглинання

Кожна угода M&A є індивідуальною, тому не можна чітко позначити етапи її проведення. Назвемо окремі підрозділи, які включає дана процедура:
 • встановлення умов угоди (обидві сторони позначають основні умови та складають протокол);
 • перевірка об'єкта (здійснюється податкова перевірка, юридичний аудит, перевірка прав власності тощо);
 • структурування угоди (юрист вибирає юрисдикцію, що підходить для двох сторін);
 • здійснення попередніх умов;
 • підписання угоди про купівлю-продаж;
 • закриття угоди тощо.
Як можна побачити, підписання угоди злиття та поглинання неможливе без участі компетентних юристів.

Супровід угоди M&A професіоналами

Фахівці АТ «Аспер» надають повний та поетапний комплекс послуг з юридичного супроводу M&A угод. Якщо клієнт компанії продає сторона, нашою головною метою буде захист його інтересів та підвищення вартості угоди (наскільки це можливо). Коли до нас звертається сторона, що купує, наші фахівці проведуть докладну діагностику мети поглинання для встановлення оптимальної вартості угоди, її структури. Високий рівень професіоналізму та сильна позиція у переговорах дають нам можливість успішно укладати навіть найскладніші угоди. Щоб записатись на консультацію до юристів нашої компанії, достатньо зателефонувати за контактним номером телефону або заповнити елементарну форму зворотного зв'язку.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання