Об’єднання двох ділянок в одну

Об'єднання двох земельних ділянок в одну – це процедура з'єднання двох суміжних земельних ділянок у нову єдину. Внаслідок об'єднання утворюється єдина земельна ділянка, якій присвоюється власний кадастровий номер. Вихідні земельні ділянки припиняють існувати з моменту державної реєстрації права власності на нову земельну ділянку.

Умови об'єднання земельних ділянок

Щоб виконати об'єднання ділянок, останні зобов'язані відповідати певним вимогам, а саме:
 • мати однакове цільове призначення;
 • знаходиться в одному населеному пункті;
 • мати між собою спільні (суміжні) межі.
Усі власники земельних ділянок мають бути згодні на об'єднання, а ділянки зобов'язані мати реєстрацію у Державному земельному кадастрі України. Крім того, на кожну з дільниць має бути реєстрація права власності у Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Необхідна документація для об'єднання ділянок

Для проходження процедури потрібно підготувати таку документацію:
 • копії паспорта та ідентифікаційного коду;
 • правовстановлюючу документацію на землю;
 • нотаріально засвідчену заяву власника;
 • документи, що підтверджують право власності на нерухомість (за наявності будівель).
Якщо власників кілька, то замість нотаріальної заяви власника потрібно підготувати договір об'єднання землеволодінь. Крім того, кожен співвласник має зібрати свій пакет вищезгаданої документації.

Як відбувається об'єднання двох ділянок на одну?

Щоб об'єднати дві ділянки в одну, потрібно виконати такі дії:
 1. Запросити перевірку реєстрації кожної з ділянок у держреєстрі прав власності (Державному реєстрі прав на нерухоме майно) та у Державному земельному кадастрі України.
 2. Звернутися до нотаріуса для засвідчення заяви або договору на об'єднання (у разі кількох власників).
 3. Укласти договір із землевпорядною компанією, у штаті якої є сертифікований спеціаліст, для розробки технічної документації на майбутню об'єднану земельну ділянку.
 4. Після отримання технічної документації необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора. Для надання земельній ділянці кадастрового номера необхідно написати заяву про реєстрацію землі.
 5. На підставі виписки з Держземкадастру, де вказано новий кадастровий номер об'єднаної ділянки, потрібно здійснити реєстрацію права власності на землю у Державному реєстрі прав на нерухоме майно.
Важливо пам'ятати, що якщо відбувається об'єднання із земельною ділянкою, на яку покладено обтяження або обмеження, після цієї процедури ці обмеження не будуть зняті, а поширяться на всю отриману в результаті з'єднання землю.

Послуги професіоналів

Будь-яке оформлення документів вимагає розуміння, як має бути проведена процедура. Щоб об'єднання земельної ділянки пройшло швидко, без зайвих турбот і нервів, варто довірити професіоналам компанії «Аспер». Наші досвідчені фахівці мають усі знання, вміння і технологічні можливості для швидкого і грамотного виконання даної процедури.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання