Витяг з реєстру прав на нерухомість

Продаж нерухомого майна, вступ у спадок - всі ці дії вимагають наявність спеціального документа, що зветься – витяг з реєстру прав на нерухомість. За законодавством України, дані відомості надаються як фізичним, так і юридичним особам.

Що міститься у виписці прав на нерухомість?

По суті, витяг із державного реєстру прав на нерухоме майно – це інформаційний документ. Він необхідний для оцінки ризиків під час здійснення угод щодо нерухомості. Наприклад, за допомогою цієї виписки можна перевірити квартиру або будинок на наявність обтяжень (запорука, іпотека). Документ містить такі дані:
 • об'єкт нерухомості та його адреса;
 • ПІБ власника або кількох власників;
 • форму власності та розмір частки;
 • підстави права власності.
Також витяг з реєстру нерухомого майна включає інформацію щодо наявності або відсутності іншого майнового права, обтяжень та іпотек. Пошук у реєстрі ведеться за адресою, номером об'єкта нерухомості, кадастровим номером землі та ідентифікаційною інформацією суб'єктів. Виписка з реєстру видається у паперовому чи електронному вигляді. Обидва формати мають однакову юридичну силу. У яких випадках потрібна послуга отримання витягу з реєстру прав на нерухомість? Ця послуга є актуальною для:
 • угоди купівлі-продажу нерухомості – таким чином, можна дізнатися про реальну кількість власників будинку чи квартири;
 • ознайомлення з історією власності – витяг з ЄДРН про перехід прав на об'єкт нерухомості покаже, скільки разів будинок чи квартира переходили від одного власника до іншого;
 • перевірки обтяжень та обмежень – застава, арешт та інше.
Також документ може знадобитися для нотаріуса, подання до суду.

Хто має право отримати послугу?

Як уже говорилося вище, виписка з ЄДРН про перехід прав на об'єкт нерухомості може бути надана фізичним та юридичним особам. Це має бути:
 • власники нерухомого майна або уповноважені особи;
 • суб'єкти, щодо яких встановлені обмеження, або їхні законні представники;
 • правонаступники або спадкоємці, або їх довірені особи.
Щоб отримати витяг, необхідно підготувати пакет документації.

Документи та порядок дій для отримання витягу з єдиного реєстру прав на нерухоме майно

Для отримання даної послуги знадобиться така документація:
 1. Паспорт та ідентифікаційний код власника нерухомого майна.
 2. Технічна документація на об'єкт.
 3. Документація, що доводить право власності на нерухомість.
До документів із третього пункту відносяться: договір купівлі-продажу, дарче, свідоцтво про право на спадщину та інше. Щоб отримати витяг, потрібно подати заяву до державного реєстру прав на нерухомість України. Також необхідно сплатити держмито. Після даних дій у реєстрі розглядається запит і провадиться виписка з ЄДРН про перехід прав, або при недотриманні певних вимог формується відмова. Отримати відмову можливо, якщо у реєстрі немає інформації щодо зареєстрованих прав на конкретне майно. У послугі також буде відмовлено, коли заява на надання даних була подана особою, яка не має права на отримання цієї інформації. Щоб швидко та без зайвих проблем отримати витяг з ЄДРН про право власності, варто довірити надання цієї послуги професіоналам. Досвідчені співробітники АТ «Аспер» підготують повний пакет документації та допоможуть замовнику отримати витяг у максимально короткі терміни.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання