Договір дарування земельної ділянки – документи, податки та оцінка

Дарча або договір дарування на землю - угода, в ході якої земельна ділянка переходить від одного власника до іншого, абсолютно безоплатно. Цей документ може бути засвідченим нотаріусом. Укладання договору дарування земельної ділянки неможливе без наявності в останньому кадастровому номері. Нижче буде розглянуто, які документи потрібні для цієї угоди, яку роль грає фінансова оцінка землі та особливості оподаткування.

Документи для договору дарування земельної ділянки

Для нотаріального оформлення договору дарування земельної ділянки потрібно:
  • паспорт та ІПН кожного з учасників угоди (якщо один з учасників неповнолітній, буде потрібно його свідоцтво про народження);
  • документація, що доводить право власності на земельну ділянку (договір купівлі-продажу, державний акт тощо);
  • інформація про грошову оцінку землі;
  • витяг з державного земельного кадастру України тощо.
У випадку, коли земельна ділянка була придбана у шлюбі (або дарувальник пов'язаний шлюбними узами), для вчинення угоди необхідна згода чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб або його розірвання.

Грошова оцінка землі за дарчою

Грошова оцінка землі – це встановлення вартості земельного наділу. При укладанні договору про дарування ділянки землі саме вона впливає розмір оподаткування. На основі фінансової оцінки здійснюється формування пакета технічної документації.

Оподаткування під час укладання договору дарування

Цей договір не передбачає будь-яких фінансових зобов'язань між сторонами, що його укладають, але державі найчастіше доведеться заплатити. Особливості оподаткування містять певні нюанси.
  1. Якщо дарова укладається між близькими родичами (чоловік/дружина, батьки, діти), договір не оподатковується.
  2. При передачі землі неблизькому родичу стягується 5% вартості землі і 1,5% – військовий сбор.
  3. За участю в правочині нерезидента України передбачено оподаткування у розмірі 18% від ціни земельної ділянки та військовий збір – 1,5%.
Висновок дарування на земельну ділянку – відповідальний і досить складний процес, який варто довірити професіоналам. Досвідчені фахівці компанії «Аспер» підготують повний пакет документації та проведуть процедуру швидко, грамотно за максимально вигідною для клієнта вартістю.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання