Захист земельних прав

Багато власників і користувачів землі стикаються з правовими порушеннями. Відповідно до законодавства (стаття 152 Земельного кодексу України) будь-який власник земельної ділянки може вимагати усунення порушень її прав на землеволодіння та відшкодування завданих збитків. Нижче розповімо вам, як здійснюється захист земельних прав.

Як захист прав на землю?

Захист земельних прав фізичних та юридичних осіб здійснюється за допомогою:
  • компенсації заподіяної шкоди;
  • визнання прав на землю;
  • визнання недійсними рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади;
  • відновлення вихідного стану землеволодіння (що було до порушення земельних прав).
Також використовуються інші способи, передбачені законодавством України.

Основні методи захисту земельних прав

Методи захисту прав на земельну ділянку можна поділити на три основні групи.
  1. Обов'язково-правові.
Метою таких методів є захист прав особи як однієї із сторін зобов'язальних взаємин. Сюди відносяться: повернення наданої в оренду ділянки власнику, компенсація збитків, заподіяних невиконанням чи неналежним виконанням умов угоди тощо.
  1. Речово-правові.
Тут йдеться про захист прав на землю, землекористування суб'єктів, які не перебувають у зобов'язальних взаєминах з порушником. Сюди відносяться: визнання прав на землю, відновлення вихідного стану землеволодіння тощо.
  1. Спеціальні.
Ці методи відносяться до вирішення особливих випадків порушення прав власників та користувачів земельних ділянок. Сюди відносяться: визнання рішення органів влади недійсним, визнання укладеної угоди щодо землі, що не має законної сили та інші. Якщо ви зіткнулися з порушенням, і вам потрібний захист земельних прав у суді – звертайтесь до АТ «Аспер». Ми маємо достатній рівень кваліфікації та досвіду для успішного завершення справи на користь клієнта. Наші досвідчені фахівці оперативно включаються до роботи, якісно та професійно захищають земельні права у судовому порядку.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання