Зміна цільового призначення земельної ділянки

У технічній документації до кожної земельної ділянки зазначено її цільове призначення. Розрізняють сільськогосподарські земельні ділянки, землеволодіння під забудову, землі лісогосподарського, історико-культурного, оздоровчого призначення, водного фонду та інші категорії. Використання землі за призначенням заборонено на законодавчому рівні, наприклад, на сільськогосподарському землеволодінні не можна будувати житлові будинки тощо. буд. Зміна цільового призначення земельної ділянки виконується за проектами землеустрою.

Як змінити цільове призначення земельної ділянки?

Нижче розглянемо поетапні події даної процедури.

Етап №1 – подання заяви

Раніше перед складанням та поданням заяви потрібно було отримати дозвіл на зміну цільового призначення земельної ділянки. Наразі цей документ не потрібен. Для здійснення першого етапу власник землеволодіння має скласти заяву на зміну цільового призначення землі та нотаріально завірити цю документацію. Саме на її підставі виконуватиметься розробка проекту землеустрою, про який детальніше у наступному етапі.

Етап №2 – розробка проекту землеустрою

Для розробки проектної документації щодо зміни цільового призначення земельної ділянки потрібно звернутися до землевпорядної компанії. У штаті цієї організації мають працювати сертифіковані фахівці. З компанією укладається договір на розробку проектної документації землеустрою. У середньому на розробку проекту землеустрою може знадобитися 1 місяць і більше. Протягом цього часу необхідно отримати додаткову вихідну інформацію, розробити потрібну документацію тощо. Щодо погодження плану земельного відведення, то навесні 2021 р. набули чинності зміни в законодавстві. Згідно з цими змінами, проект зміни цільового призначення землеволодіння необхідно узгоджувати лише в окремих випадках.

Етап №3 – детальний план території

Наявність детального плану території, який отримав твердження – обов'язковий крок, якого зміна цільового призначення землі неможлива. Дізнатися, чи дана документація була затверджена по вашій місцевості, можливо в органі самоврядування (міськрада, селищна рада тощо).

Етап №4 – затвердження проектної документації

Коли проект землеустрою розроблено, його потрібно передати до місцевого органу самоврядування для затвердження. Після передачі проекту на черговий сесії органів самоврядування буде прийнято рішення про затвердження чи відмову у затвердженні цієї документації. Негативне рішення можна оскаржити в судовому порядку.

Етап №5 – витяг з Державного земельного Кадастру

Коли проектна документація щодо зміни цільового призначення землеволодіння отримає затвердження, проект землеустрою необхідно подати до державного реєстратора. Це потрібно для внесення змін до місцевого Держгеокадастру. Традиційну паперову документацію необхідно доповнити файлом формату XML із певним списком інформації. Це дозволить спростити процес внесення даних про землеволодіння до Державного кадастру. Щодо внесення даних про зміну цільового призначення земельної ділянки з Держгеокадастру до Реєстру прав на нерухоме майно, то це виконується автоматично. Нижче розглянемо необхідний процедури пакет документації, і яка послугу зміни цільового призначення землі вартість.

Документи для зміни цільового призначення земельної ділянки

Щоб змінити цільове призначення земельної ділянки, буде потрібно наступний пакет документації:
  • заяву від власника землі;
  • копія документа, що підтверджує право власності на земельну ділянку (нотаріально засвідчена);
  • копії паспорта та ідентифікаційного коду власника землеволодіння;
  • копії документації, що підтверджує право власності на нерухомість на земельній ділянці (за наявності будівель);
  • затверджений проект землеустрою.
За наявності об'єктів нерухомості знадобиться техпаспорт на будівлі.

Вартість зміни цільового призначення землі

На таку послугу, як зміна цільового призначення земельної ділянки, ціна визначається в індивідуальному порядку. Вона формується з урахуванням двох основних факторів, як:
  • вихідне цільове призначення;
  • майбутнє цільове призначення (після зміни).
Якщо призначення земельної ділянки не співпадає з вашими планами на її використання – звертайтесь до АТ «Аспер». Наші досвідчені фахівці мають належну кваліфікацію і професіоналізм, щоб виконати процес зміни швидко і максимально якісно. Ми допоможемо вам змінити цільове призначення землі – підготуємо необхідний пакет документації та надамо професійний супровід у державних органах аж до успішного завершення процедури.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання