Ліцензія на провадження господарської діяльності щодо поводження з небезпечними відходами

Чинне законодавство України встановлює, що суб'єкти господарювання, діяльність яких пов'язана з обігом, сортуванням та утилізацією небезпечних відходів (I, II, III класи небезпеки), зобов'язані отримати дозвільну документацію, а саме - ліцензію на провадження господарської діяльності щодо поводження з небезпечними відходами (далі - Ліцензія на небезпечні відходи). У цьому матеріалі ми розповімо вам, що таке ліцензія на небезпечні відходи, а також розглянемо перелік документів та основні вимоги щодо її отримання.

Що таке ліцензія на небезпечні відходи і кому вона потрібна?

Ліцензія на поводження з відходами (небезпечними) – дозвільний документ, який встановлює, що у компанії, якій вона надана, є всі необхідні умови та норми для проведення різноманітних робіт із обігом, сортуванням та/або утилізацією небезпечних відходів. Якщо належних умов у організації немає, отримати ліцензію неможливо. До вищевказаних робіт відносяться:
 • нейтралізація небезпечних відходів – зниження чи ліквідація небезпеки відходів шляхом різної обробки;
 • збирання відходів – дії, пов'язані з накопиченням, сортуванням небезпечних відходів та розміщенням їх на спеціально відведених ділянках;
 • видалення відходів – процедури з відходами, внаслідок яких їх утилізація не здійснюється;
 • утилізація відходів – застосування відходів як вторинної сировини, енергетичних ресурсів;
 • транспортування відходів – переміщення небезпечних відходів до місць зберігання, утилізації, видалення.
Також до роботи з небезпечними відходами належить їхнє зберігання, поховання тощо. Нижче розглянемо умови та вимоги, необхідні для такої процедури, як отримання ліцензії на утилізацію відходів та інші види діяльності.

Ліцензійні вимоги

Щоб отримати ліцензію на поводження з небезпечними відходами, їхню утилізацію та інші дії, необхідно виконати певні вимоги, відповідати нормам. Розглянемо основні.
 1. Для обігу, утилізації, нейтралізації небезпечних відходів слід застосовувати виключно спеціально обладнані об'єкти або місця. Також потрібна спеціальна тара для їх тимчасового зберігання, механізми для розвантаження зобов'язані відповідати рівню небезпеки відходів.
 2. Суб'єкти, що здійснюють поводження з небезпечними відходами, повинні розробити та мати в наявності план щодо їх зберігання та збору.
 3. Перевезення небезпечних відходів повинно здійснюватися виключно на спеціальних транспортних засобах, обладнаних належним чином відповідно до класу небезпеки цих відходів.
 4. При похованні небезпечних відходів експлуатується спеціальна споруда, призначена саме для цього.
 5. На керівній посаді підприємства, що займається поводженням з небезпечними відходами, має бути особа з вищою освітою у сфері екології.
Ліцензія на утилізацію відходів, обіг та зберігання видається Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Нижче розглянемо список необхідної документації.

Пакет необхідних документів

Ліцензія на вивезення небезпечних відходів, а також обіг, поховання та інші дії вимагає збору наступного пакета документації, як:
 • заяву на отримання ліцензії;
 • список небезпечних відходів, для поводження з якими потрібна дозвільна документація;
 • дані про матеріальну та технічну базу, необхідну для роботи з небезпечними відходами;
 • відомості про техрегламент, розроблений для конкретного об'єкта;
 • документ, де прописані заходи щодо локалізації та усунення наслідків аварії;
 • карта реєстраційних об'єктів утилізації відходів;
 • дані про існування або оренду власних приміщень для поводження з небезпечними відходами тощо.
Загалом отримання ліцензії на збір відходів, їх транспортування та іншу діяльність – складна процедура, що вимагає сил, часу, досвіду та знань. Найкраще довірити її грамотним фахівцям, які підготують повний пакет документації та вестимуть процес аж до його успішного завершення. Якщо вам потрібна ліцензія на транспортування відходів, їх поховання, утилізацію та іншу діяльність – звертайтесь до АТ «Аспер». Наші досвідчені співробітники мають достатній рівень професіоналізму, кваліфікацію та можливості для якісного надання послуг у цій сфері. Ми виконаємо процедуру отримання дозвільної документації на роботу з небезпечними відходами оперативно та грамотно, з мінімальним залученням клієнта.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання