Електронні аукціони на купівлю надр

Надра України – ресурс, який за законом належить Українському народові. Однак для реалізації права на легальне користування корисними копалинами необхідно отримати спеціальну дозвільну документацію. Один із шляхів реалізації цього права полягає у можливості купити спеціальний дозвіл на користування надрами через електронний аукціон. Для цього вам необхідно взяти участь в електронному аукціоні на купівлю надр, де ведеться продаж відповідних лотів.

Продаж надр за допомогою електронних аукціонів

Електронний аукціон – це спосіб продажу прав користування надрами за допомогою проведення торгів на електронному майданчику. На підставі протоколу проведення електронного аукціону, в якому фіксується кожен хід кожного учасника та вся інформація щодо аукціону, його організатор (Держгеонедра) та переможець торгів укладають договір купівлі/продажу спеціального дозволу на користування надрами. Покупець, чи то фізична (тільки у формі ФОП) чи юридична особа, (самостійно або через законного представника) після підписання протоколу проведення аукціону, оплати всіх необхідних платежів, отримує спеціальний дозвіл на користування надрами у Державній службі геології та надр України. Спеціальні дозволи на користування корисними копалинами, продаж яких ведеться на електронних аукціонах, дозволяють здійснювати розробку та видобуток таких надр, як:
 • метали (хром, нікель, титан, золото та інші);
 • дорогоцінне та напівдорогоцінне каміння (бурштин);
 • вуглеводнева сировина (газ,  нафта);
 • тверді горючі корисні копалини (торф, вугілля);
 • підземні води (мінеральні, мінерально-лікувальні);
 • корисні копалини, неметали (глина,  пісок).
На сайті Держгеонедр України будь-який бажаючий може ознайомитися з ділянками, які будуть оголошені для продажу як лоти на торгах.

Документи, необхідні для участі в електронних аукціонів на право користування надрами

У торгах, де здійснюватиметься продаж лотів, можуть брати участь фізичні (тільки у формі ФОП) та юридичні особи. Останні можуть бути як громадянами України, і іноземцями. Для участі в електронних торгах заявник має бути зареєстрований на електронному майданчику, який авторизований для участі в аукціонах з продажу спеціальних дозволів, підготувати та подати в електронному вигляді наступний пакет документів (приклад для фізичних осіб-підприємців):
 • копію паспорта та реєстраційного номера картки платника податків;
 • адреса електронної пошти, куди надсилатимуться повідомлення;
 • контактний номер телефону;
 • заяву про нерозповсюдження на фіз. особа економічних та інших санкцій;
 • реквізити рахунку, куди можна повернути гарантійний внесок (20% від початкової ціни лота).
 • заяву у довільній формі, що на заявника чи його засновника не поширюються спеціальні економічні та інші обмеження, передбачені ЗУ “Про санкції”.
Для українських та іноземних юридичних осіб цей перелік документів дещо ширший.

Отримання спеціального дозволу на користування надрами

Після перемоги на аукціоні, як уже говорилося вище, необхідно звернутися до Держгеонедр України, для укладення договору на купівлю спеціального дозволу на користування надрами. Цей договір укладається між Держгеонедрами та переможцем не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня, що настає за днем ​​розробки та підписання протоколу електронного аукціону. Протягом 30 робочих днів, з моменту укладання договору, переможець аукціону зобов'язаний сплатити різницю між первісним внеском (20% від початкової вартості лоту) та ціною реалізації лоту. Видача дозволу та угоди про умови користування надрами здійснюється протягом 30 робочих днів відповідно до умов договору купівлі-продажу за результатами торгів, їх переможцю або його уповноваженому представнику. Щоб отримати спеціальний дозвіл на користування надрами, потрібно правильно розробити та підготувати пакет документації з огляду на нюанси електронного документообігу. Потім взаємодіяти з уповноваженими органами, постійно моніторуючи та контролюючи весь процес. Це відповідальна процедура, яку краще довірити досвідченим фахівцям. Професіонали нашої компанії допоможуть вам взяти участь в електронному аукціоні на користування надрами, підготують та розроблять пакет документації та супроводжуватимуть його до успішного завершення роботи з вашим мінімальним залученням.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання