Отримати дозвіл на користування надрами

Щоб експлуатувати надра, необхідно отримати спеціальний дозвіл на користування надрами. Без нього – бізнес працюватиме нелегально. У цьому випадку компанія притягуватиметься до адміністративної чи кримінальної відповідальності. Дозвіл вивчення родовища дозволяє проводити геологічні роботи, відбір проб, розробку технічної документації та інше. Відповідно до чинного законодавства на все це потрібен офіційний дозвіл на користування родовищем із певними спеціальними умовами роботи.

Які документи потрібні?

Не маючи спеціального досвіду та знань, отримати спеціальний дозвіл на використання надр може бути дуже проблематичним. Тому збір, аналіз, подання необхідного пакета документів та подальший контроль за отриманням спеціального дозволу на використання надр, краще довірити досвідченому юристу. У цьому випадку розробка пакета документів для отримання спеціального дозволу на використання надр займе мінімум часу. Для підготовки відповідного пакета документів наша компанія запросить у вас мінімум документів або інформації та самостійно підготує все максимально. Щоб отримати дозвіл на користування надрами, також обов'язково необхідно подати ряд спеціалізованих геологічних документів, а саме актуальну характеристику ділянки, карту, ситуаційний план, географічні координати, гідрологічні та геологічні дані, схеми розрізів. Тільки так можна буде оформити дозвіл на користування надрами. Якщо пакет документів виявиться неповним, то, швидше за все, потенційному власнику родовища відмовить у дозволі і він не зможе використовувати надра за призначенням. Дозвіл на користування надрами діє певний термін.

Особливості, про які потрібно знати

Останнім часом від бізнесу досить часто надходять запити на отримання дозволів на користування надрами. Якщо ви вирішили стати власником спеціального дозволу на користування надрами, наші фахівці допоможуть вам визначитися з вибором корисних копалин, родовища, підготувати необхідний пакет документів, пройти необхідні законодавчі процедури. Відмова в отриманні спецдозволу зводиться до нуля, якщо потенційні надрокористувачі звертаються за послугами до досвідчених юристів, які вивчають всі умови експлуатації родовища, вивчення надр. Один спецдозвіл видається на один вид надр (на одне родовище). Якщо ви хочете стати надрокористувачем та отримати дозвіл на користування кількома надрами (родовищами), то це два різні дозвільні документи. Як правило, першим етапом, що надалі веде до експлуатації родовища є геологічне вивчення надр та розробка комплексу документів, які дадуть можливість власнику родовища мати повну картину за запасами корисних копалин, їх змістом, концентрацією, глибиною покладів тощо. Ми завжди готові допомогти вам здійснити підготовку необхідних документів, супроводити їх узгодження у державних установах та якнайшвидше приступити до стадії видобутку. Підземні водні об'єкти також вважаються надрами. На нього необхідно отримувати окремий дозвіл на користування. Підземні води повинні насамперед задовольняти усі людські потреби і лише після цього піддаватися вивченню у природних умовах. Дозвіл дозволить офіційно проводити пошукові та видобувні роботи у надрах. Дозвіл на користування надрами зазвичай вимагає здійснення наступних дій:
  • розробки геологічної та технічної документації;
  • загального вивчення надр (геологічної інформації щодо родовища);
  • геологічного вивчення промислового родовища;
  • створення умов праці для спеціалістів;
  • розробки технології видобутку корисних копалин;
  • початок етапу експлуатації надр.
Таким чином, ви можете експлуатувати надра лише за наявності дозволу на користування. Досвідчені юристи допоможуть отримати документ, переоформити його, продовжити термін придатності, внести зміни до програми робіт відповідно до актуальних планів розробки родовища.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання