Геологічна інформація

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову (від 7.11.2018 р.) №939, у якій зазначено визначення геологічної інформації. Згідно з цим законодавчим документом, геологічна інформація – зафіксовані дані геологічного, геофізичного, технологічного та іншого змісту. У цих відомостях зазначено геологічну будову природних ресурсів, склад та властивості сировини та інші необхідні параметри надр. Нижче буде розглянуто, що необхідно надати заявки на отримання геологічної інформації, а також види цих даних.

Геологічна інформація – види

Поділяють кілька типів геологічної інформації.
  1. Первинна – дані, які отримують під час геологічного дослідження родовища з корисними копалинами. Сюди належать: польова документація, геодезичні координати місць відбору проб, журнали лабораторних досліджень зразків тощо.
  2. Узагальнена – дані, створювані за підсумками геологічних досліджень надр. Сюди відносяться: звіти та карти геологічного змісту, паспорти родовищ, протоколи затвердження виявлення природних ресурсів тощо.
Якщо фізична чи юридична особа створює геологічну інформацію власним коштом, то отримані дані вважаються їх власністю і може бути вкладом у статутний капітал цих суб'єктів. Власник цієї інформації зобов'язаний повідомляти Держгеонедр про її створення, придбання або передачу права користування/власності. Коли геоінформація створена чи придбана державним коштом, вона вважається власністю держави. Первинна геологічна інформація, яка перебуває у власності держави, надається у користування на договірній основі. Оброблені дані, що перебувають у власності держави, надаються у користування безоплатно. Вони розміщуються на сайті підприємства "Геоінформ України" або надаються в електронному форматі.

Як отримати право користування геологічною інформацією?

Коли фізична чи юридична особа бажає набути права користування узагальненою геологічною інформацією, яка перебуває у державній власності, до Держгеонедру надсилається запит, де вказується:
  • мета отримання даних;
  • місце проведення робіт чи виявлення родовища надр;
  • ідентифікація інформації (згідно з каталогом геоданих);
  • форма надання інформації.
Запитані дані надаються особі після оплати вартості геологічної інформації та укладання договору (приблизно 45-55 днів). Загалом це досить складна процедура, яка потребує певного досвіду та знань. Щоб вона пройшла швидко і успішно, найкраще довірити виконання професіоналам АТ «Аспер», які зберуть необхідний пакет документації та подадуть заявку на отримання геологічної інформації з мінімальним втручанням клієнта. Ціни на послуги є максимально вигідними для замовників.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання