Оформлення документів на свердловину

Оформлення документів на свердловину для юридичних вважається таким самим обов'язковим етапом, як і безпосередньо буріння свердловин для видобутку підземних вод. Це необхідно для подальшої безпроблемної легальної експлуатації свердловини. Без офіційного паспорта використання водозабірної споруди виключено. Ця законодавча умова стосується всіх промислових свердловин для видобутку підземних вод із продуктивністю від 300 метрів кубічних на добу. Таким чином, дозвіл (паспорт) на використання артезіанської свердловини для видобутку природних надр (зокрема, підземних вод) дає можливість звести до мінімуму ймовірні витрати на проведення додаткових досліджень, що підтверджують якість вод.

Які типи свердловин підлягають реєстрації

За своєю суттю водяна свердловина – складна технічна споруда, основне призначення якої – забір вод з надр землі. Розрізняють:
 • горизонтальні водозабори – технологія застосовується для глибини залягання води не більше 8 метрів;
 • вертикальні водозабори – цей технічний метод використовують для глибини залягання вод від 10 метрів;
Також існують каптажні водозабори. Їх використовують для близьких до поверхні землі джерел підземних вод. Дозвіл на буріння свердловин необхідний всіх перелічених вище типів технічних водозабірних споруд.

Коли потрібна ліцензія на свердловину

НКРЕКП 22 березня 2017 року випустила ухвалу (№ №07). Згідно з цим законодавчим документом, ліцензія на свердловину для юридичних осіб потрібна низці суб'єктів, які забезпечують споживачів питною водою. Ліцензування підлягає:
 • централізоване водопостачання (включаючи виробництво та постачання води споживачеві, дії, пов'язані з транспортуванням);
 • водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод).
Відповідно до умов, встановлених на законодавчому рівні, ліцензіат зобов'язується забезпечити цільову експлуатацію природних надр (води). Будь-яке зайняття діяльністю, пов'язаною з водопостачанням без дозволу, карається штрафними санкціями.

Основні моменти легалізації свердловини

Спецдозвіл на користування свердловиною потрібно отримувати на будь-яку водозабірну споруду завглибшки понад 20 метрів. Ось основні етапи узаконення:
 • розробляється проект на буріння;
 • суб'єкт отримує дозвіл на проведення робіт (за потреби);
 • виконується будівництво свердловини;
 • встановлюються лічильники, крани, фільтри;
 • погоджується паспорт на отриману споруду (про це нижче);
 • свердловина заноситься до реєстру;
 • суб'єкт отримує необхідну дозвільну документацію на  водокористування.
Для отримання дозволу на об'єкті, де знаходиться свердловина, повинні бути дотримані певні нормативи. Сюди відносяться відстані від свердловини до найближчих підприємств, звалищ чи каналізаційних колодязів. Якщо добовий об'єм води вбирається у 100 кубічних метрів, отримання дозволу пройде досить оперативно. Також обов'язковою процедурою вважається отримання паспорта на свердловину. Нижче ми з вами розберемо, що це за документ, і які відомості у ньому містяться.

Паспорт на використання свердловини

Паспорт на свердловину – це документ, який виходить на водозабір одного разу. Паспорт на свердловину для юридичних осіб містить докладний опис характеристик водозабірного об'єкта, які потрібні для його легального та безпечного використання. Що вказується у паспорті свердловини:
 1. Геологічний розріз свердловини. Тут зазначено опис гірських порід, якими проходить колодязь для видобутку природних вод.
 2. Глибина, де залягають води.
 3. Необхідні обсяги води.
 4. Рівні залягання природних надр, саме вод.
 5. Технічні методи, що застосовуються під час прокладання свердловини.
 6. Характеристики фільтра, що очищає води.
 7. Рівні залягання підземних вод.
Розробка паспорта артезіанської свердловини та її державний облік здійснюється за встановленою формою. Це ключові вимоги для законного використання природних вод, тобто цей документ – неодмінна умова отримання дозволу на водокористування. Саме щодо нього згодом виконуються рентні виплати, які власник свердловини зобов'язаний вносити до місцевого бюджету. Підготовка необхідного пакету документів та отримання паспорта – досить складний і трудомісткий процес, який найкраще довірити професіоналам.

Послуги професіоналів

Якщо вам потрібно отримати ліцензію на експлуатацію свердловини, паспорт на водозабірну споруду – звертайтесь до нашої компанії. Також нами виконується легалізація існуючих свердловин та багато іншого. Досвідчені фахівці компанії мають належну кваліфікацію та професіоналізм, щоб робота була виконана швидко, грамотно і з мінімальним залученням клієнта.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання