Складання позовних заяв до суду

Складання позовних заяв до суду – перший та найважливіший етап судового провадження. Від того, наскільки грамотно створено цей документ, безпосередньо залежить, чи буде його прийнято до розгляду та які будуть перспективи для його задоволення. Підготовка позову включає аналіз справи клієнта, розробку майбутньої стратегії, підбір необхідної документації, безпосередньо написання позовної заяви, подання її до суду та інші важливі моменти. Нижче розглянемо, що потрібно вказати у судовому позові.

Особливості та зміст позовної заяви

Весь процес складання та подання позовної заяви суворо регламентований законодавством України. Залежно від юрисдикції процесу (господарська, адміністративна або цивільна суперечка), форма, місце та строки подання позовної заяви можуть бути різними. Але є й загальні всім юрисдикцій вимоги. Документ повинен містити:
  • найменування судового органу, куди подається позов;
  • ПІБ відповідача та позивача (для юридичних осіб – найменування);
  • поштові адреси обох сторін;
  • вимоги позовної заяви;
  • обґрунтовані причини претензій позивача до відповідача;
  • аргументи, що підтверджують причини попереднього пункту;
  • прохаюча частина;
  • перелік документів, що додаються до позову (про нього нижче).
Якщо ви раніше не стикалися з подібними питаннями, і не маєте належного досвіду у сфері юриспруденції, краще довірити підготовку документа професіоналам. Юристи АТ «Аспер» нададуть вам кваліфіковану допомогу у складанні позову. Ми розробляємо стратегію захисту, готуємо всі необхідні документи та надаємо комплексні юридичні послуги із захисту прав клієнтів у суді.

Документи, що додаються до списку

Крім позову, необхідна підготовка судових документів, що подаються на розгляд разом із заявою, а саме:
  • документація, що підтверджує, що були спроби досудового вирішення конфлікту (якщо таке досудове врегулювання необхідне);
  • доказ факту надсилання відповідачу позовної заяви (копії);
  • квитанції про сплату держмита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу;
  • будь-яка фактична інформація, що підтверджує правоту позивача та доводить провину/невинність відповідача.
Якщо на судовому засіданні позивача представлятиме його довірена особа, до перерахованого списку документації також потрібно додати довіреність або інші документи, що підтверджують повноваження представника (наприклад, адвокатський ордер).

Неправильно оформлений позов

Складання позовної заяви – складна та трудомістка процедура. Тому найкраще довірити її компанії, яка надає послуги судового представництва юридичних осіб. Якщо позивач вирішить скласти документ самостійно та припуститься в ньому помилок, які виявить суддя при відкритті справи, заявнику поштою буде надіслано ухвалу про виправлення помилок у визначений термін, а до цього позов буде без руху. У разі невиправлення зазначених помилок позов буде повністю повернено заявнику.

Переваги звернення до АТ «Аспер»

Для прийняття та розгляду позовної заяви судом вона має бути грамотно складена. Щоб не гаяти дорогоцінний час, звертайтеся за цією послугою в АТ «Аспер». Ми не лише складаємо позови, а й розробляємо правову позицію, за потреби захищаємо ваші інтереси у суді. Для запису на консультацію заповнюйте форму зворотного зв'язку або телефонуйте нам за контактним номером телефону.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання