Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці

Приватизація, укладання договору оренди або купівлі-продажу, зміна цільового призначення землеволодіння та багато інших дій неможливі без такої процедури, як присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Це обов'язкова умова для всіх операцій не тільки із землею, а й із розташованим на ній нерухомим майном.

Що таке кадастровий номер і для чого він потрібний?

У Законі України “Про Державний земельний кадастр” зазначено, що кадастровий номер – це унікальна послідовність цифр, що визначає наділ землі. Він присвоюється ділянці у процесі здійснення держреєстрації та залишається за ним протягом усього часу існування. При зміні власника номер залишається незмінним. Виняток – поділ однієї ділянки на дві або більше або об'єднання кількох ділянок на одну. У цих випадках отриманій земельній ділянці надається новий кадастровий номер. Наявність кадастрового номера потрібна для:
 • реєстрації прав власності на земельну ділянку та нерухомості на ній;
 • відведення землеволодіння;
 • підписання всіх договорів щодо переходу права власності на ділянку;
 • зміни цільового призначення земельної ділянки;
 • передачі земельної ділянки під заставу тощо.
Як уже говорилося вище, реєстрація в кадастрі є обов'язковою для будь-яких операцій із земельною ділянкою.

Документи для отримання кадастрового номера

Щоб отримати кадастровий номер на земельну ділянку, необхідно зібрати наступний пакет документів:
 • заяву про держреєстрацію ділянки землі;
 • оригінал документації із землеустрою, на підставі якого сформовано ділянку;
 • землевпорядну документацію в  електронному  вигляді (формат XML) тощо.
Подавати документи має право заявник або його уповноважена особа. Надсилання документації можливе поштою цінним листом з описом вмісту та повідомленням про вручення, в електронному вигляді за допомогою телекомунікацій.

Процедура отримання кадастрового номера

Вся процедура здійснюється у кілька етапів.
 1. Розробка технічної документації.
Для цього потрібно підписати договір із землевпорядною компанією на виготовлення документів та створення електронного файлу XML формату. Останній містить відомості не лише про ділянку, а й про її власника.
 1. Погодження документації.
Розроблена технічна документація передається до Держгеокадастру. Якщо до документів немає претензій, можна перейти до наступного етапу. Інакше документи повертаються на доопрацювання.
 1. Надання кадастрового номера.
Якщо документації немає зауважень, ділянці присвоюється кадастровий номер. На документації ставиться печатка із зазначенням кадастрового номера, дати його присвоєння, відомостей про суб'єкт, який зробив цю позначку та його підпис. Також надається довідка про видачу кадастрового номера земельній ділянці. Щоб мати можливість повністю розпоряджатися земельною ділянкою, потрібна реєстрація права власності у держреєстрі України за місцем знаходження землі. Наразі у багатьох українців залишилися держакти на дільниці старого зразка. Їх видавали до 2002 року, коли кадастрові номери ще були передбачені. Ці акти дійсні, проте якщо потрібно провести будь-яку угоду із земельною ділянкою, потрібно буде привласнити йому кадастровий номер.

Вартість присвоєння кадастрового номера

Ціна послуги залежить від кількох факторів. До основних відносяться:
 • місце, де розташована ділянка;
 • наявність документів на земельну ділянку;
 • розміри ділянки.
Щоб дізнатися точну вартість послуги, необхідно звернутися до компанії із землеустрою.

Присвоєння кадастрового номера – допомога професіоналів

Як можна побачити з усього описаного вище, присвоєння кадастрового номера – досить складна процедура, яка потребує належних знань та досвіду. Якщо потрібно виконати все швидко та якісно, ​​варто довірити її професіоналам із АТ «Аспер». Наші досвідчені фахівці підготують необхідний пакет документації та здійснять супровід процедури надання кадастрового номера земельній ділянці, аж до її успішного завершення. Вартість послуг є максимально вигідною для клієнтів.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання