Винесення меж земельної ділянки в натурі

Винесення кордонів земельної ділянки в натурі – послуга, під час якої встановлюються межові знаки, що фіксують поворотні точки землеволодіння. Визначення меж земельної ділянки безпосередньо на місцевості може бути виконане виключно за наявності документального підтвердження права власності або користування базою даних Державного земельного кадастру України.

Особливості винесення межових кордонів земельної ділянки

Чітке межування земельних ділянок є дуже важливим у процесі здійснення будь-яких дій із ним. Основне призначення виносу у натурі – перевірка меж земельної ділянки. Граничні лінії відображаються за допомогою межових елементів (кілки) та підтверджуються відповідними документами. По суті, земельний кордон – це замкнутий контур, що відокремлює землеволодіння від сусідньої ділянки. Такий спосіб максимально чітко визначить межі вашого землеволодіння.

Коли потрібне винесення меж земельної ділянки в натурі?

Винести межі земельної ділянки за допомогою межових знаків необхідно у таких випадках, як:
  • купівля-продаж земельної ділянки;
  • відновлення раніше існуючих межових кордонів, порушених з будь-яких причин;
  • встановлення різних типів огорож на земельній ділянці;
  • планування зведення на земельній ділянці різних будівель житлового та господарського призначення (щоб забудовник був упевнений у достатньому відступі від межі сусіднього землеволодіння);
  • реорганізація існуючих землеволодінь;
  • вирішення спірних ситуацій із сусідами по земельній ділянці.
З технічного погляду винесення меж земельної ділянки – це встановлення спеціальних межових знаків на поворотних кутах землеволодіння. Роль останніх виконують кілочки з дерева чи стрижні з металу. Геодезичні роботи ведуться за координатами з використанням спецобладнання, чітко визначаючи межі та конфігурацію земельної ділянки.

Винесення в натуру меж земельної ділянки – важливі аспекти

Для визначення меж та проведення процедури винесення в натурі сторонам потрібно узгодити межові контури та запросити профільну компанію. Для винесення кордонів земельної ділянки в натурі необхідно взяти до уваги основні особливості.
  1. Периметр території, поданий у кадастровому плані земельної ділянки.
  2. Правовстановлююча документація.
  3. Видимі межі (огорож, інші огорожі).
Виміри для винесення меж земельної ділянки та відтворення межових ліній на площині здійснюються геодезистом. На завершення роботи спеціаліст пропонує виконати остаточний поділ меж. Якщо обидві сторони погоджуються, складається звітна документація про винесення меж земельної ділянки в натурі. Якщо одна зі сторін не дає своєї згоди, визначення межових меж земельної ділянки буде здійснюватися в судовому порядку.

Вартість послуги з винесення земельної ділянки в натурі

Як правило, вартість послуги залежить від складності ситуації. Має значення кількість встановлюваних на земельній ділянці кордонів, угоди між сторонами та складність документів, що розглядаються. У разі вирішення спірного питання ціна послуги, за бажання сторін, може бути розділена між двома власниками земельних ділянок (кожен оплачує роботу на власній земельній ділянці). Якщо вам потрібне перенесення меж земельної ділянки – звертайтесь до АТ «Аспер». Ми виконаємо всі роботи максимально чітко, швидко та грамотно. Ви знатимете, де знаходяться межі вашої земельної ділянки, та отримаєте на руки відповідну документацію.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання