Ліцензії на видобуток корисних копалин – оформлення гірничого відведення

Щоб на законних підставах експлуатувати родовища, потрібні ліцензії на видобуток корисних копалин. Причому кожного окремого виду корисних копалин (газ, нафту, пісок, торф тощо.) – свій, окремий дозвільний документ. Цей дозвіл необхідний також при отриманні та інших документів, що дозволяють експлуатувати родовище, наприклад, при оформленні акта гірничого відводу. Нижче розглянемо, як відбувається отримання документа, основні етапи робіт.

Отримання спеціального дозволу на надрокористування

Спецдозвіл або ліцензія на право користування надрами – це перший та обов'язковий етап, з якого необхідно розпочинати свою діяльність потенційному надрокористувачу і без якого неможливо ні вивчати родовища природних ресурсів, ні видобувати копалини. Спецдозвіл також необхідний і при оформленні гірського відводу. Є два варіанти отримання спецдозволів на користування надрами:
 • через аукціон
 • без аукціону (у виняткових випадках, передбачених законодавством).
Сьогодні, Держгеонедра все більше воліють проведення відкритих електронних тендерів, на яких зареєстровані в системі користувачі пропонують у три раунди вартість конкретного спецдозвіл. Переможцем є той користувач, який запропонував найбільшу вартість. До найбільш поширених способів отримати спецдозвіл без проведення аукціону належить такі:
 • видобуток корисних копалин, якщо заявник на підставі спеціального дозволу на користування надрами за власні кошти здійснив геологічне вивчення ділянки надр та підрахунок запасів корисних копалин, затверджений в установленому порядку, та подав документи на отримання спеціального дозволу на видобуток корисних копалин відповідного родовища. протягом 3 років після затвердження запасів;
 • одноразове розширення меж не більше ніж на 50 відсотків раніше наданої у користування площі ділянки надр з метою її геологічного вивчення, геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки;
 • геологічного вивчення та видобутку корисних копалин місцевого значення.
Повний список документів на отримання ліцензії на надрокористування досить великий, і якщо десь буде допущена помилка, заявнику відмовить у дозволі. Тому найкраще довірити цю процедуру професіоналам, які зберуть, розроблять пакет документації та здійснюватимуть супровід процедури на всіх етапах, аж до її успішного завершення. Після отримання спеціального ліцензійного дозволу можна оформлювати акт гірничого відведення. Про це нижче.

Одержання акта гірничого відводу

Потрібна проектна документація на розробку родовища. Вона необхідна для:
 • визначення доцільних меж;
 • дотримання заходів безпеки у разі проведення вибухових робіт тощо.
 • Також, щоб розпочати таку процедуру як оформлення гірського відводу, знадобиться:
 • визначити ділянку, де проводитимуться роботи;
 • здійснити розрахунки запасів корисних копалин;
 • отримати спецдозвіл на надрокористування тощо.
Людині, яка ніколи не займалася чимось подібним і не має достатнього досвіду та знань у даній сфері, варто доручити цю роботу компетентним, досвідченим фахівцям, які досконально знають, що таке ліцензія на користування надрами для видобутку, та як отримати цей документ швидко, з мінімальним залученням клієнта. У нашій компанії працюють виключно кваліфіковані співробітники, справжні професіонали своєї справи, які мають усі знання, навички та можливості для оперативного та успішного результату.
Контактна інформація
Телефон

+38 (068) 038 79 68

Потрібна консультація?

Будь ласка, заповніть форму і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання